Предсједник Коалиције удружења избјеглица Миодраг Линта био је 16. јула 2015. године један од учесника на састанку у управи за дијаспору и Србе у региону на тему рјешавања проблема прогнаних Срба из Хрватске. Организатор састанка је било Удружење пензионера из Хрватске. Уводну ријеч је дао Миодраг Линта који је говорио о вишегодишњој борби избјегличких удружења за проналажење правичног и трајног рјешења наших бројних проблема. Линта је говорио о Петицији избјеглих и прогнаних Срба из Хрватске коју је током 2011. године потписало преко 70.000 оштећених грађана, о опстуркцији Петиције од стране режима Бориса Тадића , о одбијању Хрватске да реализује Анкес Г Бечког споразума о сукецисији под називом „Приватна својина и стечена права“ који штити права грађанима која су имали на дан 31.12.1990. године, као и о одбијању Хрватске да реализује обавезе које је преузела потписивањем Уговора о приступању са Европском унијом из децембра 2011. године.
На састанку се се разговарало о пет група проблема прогнаних Срба и преосталих Срба у Хрватској: питање несталих лица, имивинска и стечена права која су заштићена анекском Г Бечког споразума о сукцесији, права из радног односа (заостале а неисплаћене пензије, конвалидација радног стажа, неучествовање у процесу приватизацији), питање неспровођења Уставног закона о правима националних мањина у Хрватској којим се гарантује слободна употреба ћирилице и српског језика и запошљавање у јавној сфери и двоструки стандарди у суђењима за ратне злочине и тајне оптужнице и потјернице као средство застрашивања прогнаних Срба да се не враћају својим кућама и да не могу да користе слободу кретања. Договорено је да представница Делегације Европске уније у Србији Гордана Арацкић са закљуцима упозна шефа Делегације Европске уније у Србији Мајкла Девенпорта и да пренесе молбу да у наредном периоду прими делегацију избјегличких удружења на састанак.
На састанку су били пристутни: Ђорђе Алексић из Управе за дијаспору и Србе у региону у својству домаћина састанка, Гордана Арацкић из Делегације Европске уније у Србији, Тања Вукобратовић Спасојевић из Српског народног вијећа из Загреба, Ивана Ћурко из Комесаријата за избјеглице и миграције, Јован Каблар, Младен Пријић и Богдан Почуча из Удружења пензионера у Србији, Радмила Никшић из Агеницје за реституцију,Драгана Ђукић из Удружења породица погинулих и несталих „Суза“, Миле Шапић и Мирко Радаковић из Коалиције удружења избјеглица, Саво Лазић из Удружења „Славонија у срцу“ и Душан Ећимовић.
Информативна служба
Коалиције удружења избјеглица